KONST / Litografier / Färglitografier 9704009
*
nr 970 4009
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), 220-upplaga, motivet: 40x57
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juli 2015
kl 18:05:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/7 11:51:18
1
1.000 kr
8/7 23:10:46
2
600 kr
8/7 23:10:46
1
700 kr (Budbetjänt)
8/7 23:11:08
2
900 kr
8/7 23:11:08
1
1.000 kr (Budbetjänt)
8/7 23:11:45
2
1.200 kr
8/7 23:18:37
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56
*
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Astri Bergman-Taube
nr 970 4009
Astri Bergman-Taube
(1898-1980), Sverige
Färglitografier, 2 st, Astri Bergman-Taube (1898-1980), 220-upplaga, motivet: 40x57
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 juli 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/7 11:51:18 | 1 | 1.000 kr |
8/7 23:10:46 | 2 | 600 kr |
8/7 23:10:46 | 1 | 700 kr (Budbetjänt) |
8/7 23:11:08 | 2 | 900 kr |
8/7 23:11:08 | 1 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
8/7 23:11:45 | 2 | 1.200 kr |
8/7 23:18:37 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Astri Bergman-Taube
Astri Bergman-Taube, född 1898 i Stockholm, död 1980, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Astri Bergman-Taube
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astri bergman-taube färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9265 Färglitografier
2 st, Lars Grandin (1942-2010), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:57 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:56